Jak sobie radzić z różnymi typami klientów ?

“Jak radzić sobie z różnymi typami Klientów” – profesjonalne szkolenie menedżerskie

Każda firma, niezależnie od branży czy rozmiaru, styka się z różnorodnością klientów. Zdolność do radzenia sobie z tym zróżnicowaniem może być kluczową kompetencją, która w dużej mierze decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa.

Klienci różnią się między sobą potrzebami, zachowaniami i oczekiwaniami, co stwarza wyzwanie dla osób mających z nimi bezpośredni kontakt. Czy można więc znaleźć uniwersalne podejście do klienta? Odpowiedź jest skomplikowana i wymaga głębszego zrozumienia psychologii konsumenckiej oraz umiejętności interpersonalnych.

Istnieje wiele specjalistycznych technik na to, jak radzić sobie z klientami. Poprzez profesjonalne szkolenia chcemy rozpowszechniać wiedzę na ten temat w firmach, w których działy obsługi powinny rozwijać się szczególnie prężnie.

Stosowanie się do określonych zasad w komunikacji pozwala przeciwdziałać sytuacjom kryzysowym. Podczas szkolenia dla menadżerów poruszamy wszystkie istotne kwestie z tym związane.

Szkolenie menadżerskie, czyli jak radzić sobie z klientami

Szkolenie menadżerskie w zakresie obsługi klienta stanowi kluczowy element w przygotowaniu zespołu do skutecznej interakcji z różnymi typami klientów. Program tego kursu jest kompleksowy i został zaprojektowany z myślą o osobach związanych ze sprzedażą bezpośrednią, takich jak sprzedawcy czy handlowcy.

To nie tylko wykład, ale także praktyczne ćwiczenia, które pomogą uczestnikom nauczyć się identyfikować różne typy klientów i dostosowywać do nich swoje podejście oraz przekaz marketingowy. Dzięki temu zespół po zakończeniu szkolenia dla menadżerów będzie zdecydowanie lepiej przygotowany do budowania trwałych relacji z obsługiwanymi osobami, unikania błędów komunikacyjnych i przekuwania obiekcji klienta w sukcesy sprzedażowe.

To, jak radzić sobie z klientami na pierwszy rzut oka może nie wydawać się zbyt proste. Jednak należy wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiednich strategii. Podczas szkolenia menedżerskiego pokazujemy, w jaki sposób najlepiej rozpoznać sytuację i na tej podstawie zdecydować, jaki sposób prowadzenia komunikacji z klientem sprawdzi się najlepiej.

1. Cel szkolenia dla menedżerów: Celem szkolenia jest uzyskanie odpowiedzi na większość pytań o efektywne dotarcie do różnorodnych grup Klientów; czyli poznanie metod personalizacji ofert dla określonych grup typologicznych

2. Profil uczestników: Osoby, które w codziennej pracy mają styczność ze sprzedażą bezpośrednią; sprzedawców, handlowców etc.

3. Forma szkolenia dla menedżerów: kurs połączony z ćwiczeniami.

4. Termin i miejsce szkolenia menedżerskiego: do uzgodnienia

* możliwość zorganizowania szkoleń zamkniętych

5. Cena szkolenia menedżerskiego: do uzgodnienia

 

6. Program szkolenia dla menedżerów:

 • identyfikację poszczególnych rodzajów Klienta;
 • podział Klientów ( marzyciel, spacerowicz, wszechwiedzący, etc.) – jak z nimi pracować i nie zwariować; w tym również to, jak radzić sobie z trudnymi klientami
 • sposoby dostosowania przekazu marketingowego do typu Klienta;
 • odmienne preferencje i kryteria zakupu, zależne od postaw, charakterów i czynników psychologicznych Klienta;
 • indywidualne podejścia i obsługi zgodnej z ich modelem psychologicznym;
 • zasady budowania trwałych relacji z Klientem;
 • wykorzystywanie podstawowej wiedzy psychologicznej do skutecznej realizacji celów sprzedażowych;
 • sposoby unikania niezręczności i błędów w komunikacji z Klientem;
 • obiekcje Klienta – jak przekuć je we własny sukces;
 • ucieczka w ZEN; czyli jak nabierać dystansu do zdarzeń z Klientem;

przypadki i wypadki –  jak analiza własnych doświadczeń może być pomocą w relacjach z różnymi typami Klientów.

Jak radzić sobie z trudnymi klientami? Szkolenie menedżerskie od podstaw

To, jak radzić sobie z trudnymi klientami, to często kwestia sprawiająca handlowcom sporo problemów. Szkolenie menadżerskie od podstaw w tym zakresie oferuje wdrożenie do stosowania konkretnych rozwiązań i narzędzi, które pomogą w skutecznej komunikacji nawet w najbardziej niestandardowych sytuacjach. Zrozumienie motywacji, oczekiwań i potrzeb trudnych klientów to pierwszy krok do skutecznej obsługi i budowania trwałych relacji.

Na szkoleniu dla menedżerów uczestnicy zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą im lepiej odnajdywać się w obliczu interakcji z nietypowymi osobami, a także skonfrontują się z różnymi scenariuszami, jakie mogą wystąpić w kontakcie z klientem. Dzięki temu będą lepiej przygotowani do codziennych wyzwań oraz zyskają pewność siebie w trakcie trudnych negocjacji.

  Osoba zamawiająca

  Imię*

  Nazwisko*

  Telefon*
  E-mail*
  Nazwa firmy/instytucji*
  NIP*

  Adres


  Miejscowość*

  Województwo*

  Kod pocztowy*

  Kraj*

  Uczestnik 1:

  Imię*

  Nazwisko*

  Uczestnik 2:

  Imię

  Nazwisko

  Uczestnik 3:

  Imię

  Nazwisko

  Uczestnik 4:

  Imię

  Nazwisko

  Uczestnik 5:

  Imię

  Nazwisko

  Uwagi dodatkowe

  * Jednocześnie upoważniamy firmę Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM do wystawienia faktury VAT bez podpisu odbiorcy.

  Należność za uczestnictwo w kursie zobowiązujemy się uregulować przed jego
  rozpoczęciem przelewem na konto:
  23 1020 2401 0000 0402 0217 168
  Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Grzegorz Kłunduk prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Grzegorz Kłunduk (42-674 Zbrosławice, ul. Morcinka 14), zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6481984667, REGON: 276415939 oraz Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Sp. z o.o. NIP: 6482798837, REGON: 385848588, KRS: 0000835694.

  Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Handlowa 2 lub drogą e-mailową pod adresem: agm@agm-konsulting.pl