Outsourcing środowiskowy – dlaczego warto się zdecydować?

21 cze

Outsourcing środowiskowy – dlaczego warto się zdecydować?

Nieustannie pojawiają się coraz to nowsze przepisy dotyczące ochrony środowiska skierowane do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Śledzenie na bieżąco zachodzących zmian zajmuje sporo czasu, natomiast wszelkie niedopatrzenia są surowe karane. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z outsourcingu środowiskowego, czyli usługi konsultingowej, polegającej na realizacji obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing środowiskowy? Jakie są zalety tego rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w dalszej części artykułu.

Outsourcing środowiskowy – co to jest i co obejmuje?

Outsourcing środowiskowy stanowi usługę konsultingową w ramach której firma wykonawcza realizuje obowiązki związane z ochroną środowiska. Przed rozpoczęciem współpracy przedsiębiorstwo konsultingowe ustala z klientem zakres usług. Najczęściej obejmują:

 • naliczanie opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska (spalanie paliw w kotłach i silnikach oraz emisję technologiczną)
 • przygotowywanie różnorodnych zbiorczych zestawień, informacji i sprawozdań, które obowiązują podmiot w zakresie ochrony środowiska
 • sprawdzanie i koordynowanie ewidencji odpadów za pomocą bazy BDO
 • okresowe audyty środowiskowe
 • prowadzenie dla pracowników okresowych szkoleń z przepisów ochrony środowiska naturalnego
 • koordynowanie różnorodnych działań związanych z problematyką ochrony środowiska z zakresu obecnej eksploatacji oraz planowanych inwestycji
 • pomoc w sporządzaniu wniosków i uzyskaniu potrzebnych pozwoleń środowiskowych, np. zezwoleń na zbieranie czy przetwarzanie odpadów bądź pozwoleń wodnoprawnych
 • reprezentowanie podmiotu gospodarczego przed służbami kontrolnymi i urzędami.

Outsourcing środowiskowy – zalety

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing środowiskowy? Otóż ta usługa konsultingowa ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim zlecając ją zewnętrznej firmie nie trzeba zatrudniać pracowników nadzorujących ten aspekt, a następnie inwestować w ich szkolenie.

Ponadto korzystając z usług doświadczonych fachowców zyskuje się stały dostęp do rzetelnej, aktualnej i sprawdzonej wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Dodatkowo zlecając outsourcing środowiskowy specjalistom nie trzeba martwić się sankcjami związanymi z niedopilnowaniem terminów złożenia pewnych wniosków, zestawień czy sprawozdań.

Wybierając profesjonalną firmę od outsourcingu środowiskowego można również zaoszczędzić sporo czasu. Nie trzeba samodzielnie wyszukiwać informacji o obowiązujących przepisach prawa oraz śledzić wszelkich zmian w normach związanych z ochroną środowiska. Zamiast tego można się w pełni skupić na rozwoju i promocji swojego przedsiębiorstwa.

Komu najlepiej zlecić outsourcing środowiskowy?

Outsourcing środowiskowy najlepiej zlecić doświadczonej firmie konsultingowej, która działa na rynku dłuższy czas i może pochwalić się dobrymi opiniami. Takim przedsiębiorstwem jesteśmy my!

Od lat zajmujemy się outsourcingiem środowiskowym, dlatego mamy ogromną wiedzę z tego zakresu. Współpracujemy zarówno z niewielkimi firmami, jak i dużymi, znanymi przedsiębiorstwami. Nasza oferta jest bardzo bogata oraz atrakcyjna. W zespole pracują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści podchodzący do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem. Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, profesjonalną obsługę oraz współpracę na jasnych, przejrzystych warunkach.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat outsourcingu środowiskowego zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością przedstawimy szczegóły oferty, odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Skontaktuj się z nami - w czym możemy pomóc?

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Grzegorz Kłunduk prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Grzegorz Kłunduk (42-674 Zbrosławice, ul. Morcinka 14), zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6481984667, REGON: 276415939 oraz Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Sp. z o.o. NIP: 6482798837, REGON: 385848588, KRS: 0000835694.

  Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Handlowa 2 lub drogą e-mailową pod adresem: agm@agm-konsulting.pl