Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy – czy jest obowiązkowe?

15 lis
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy - czy jest obowiązkowe

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy – czy jest obowiązkowe?

4 minuty… Tyle czasu mamy na uratowanie mózgu przed nieodwracalnymi zmianami, osoby, która nie oddycha, a jej krążenie jest niewydolne.
Każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy, od naszej reakcji zależy życie drugiego człowieka.
Od tego jaką posiadamy wiedzę na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, zależeć może czyjeś życie i zdrowie.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy – dla kogo obowiązkowe?

Kurs z udzielania pierwszej pomocy powinny odbyć wszystkie osoby zatrudnione w różnego rodzaju służbach porządkowych, a zatem policjanci, strażnicy miejscy, straż graniczna itp. Jednak zgodnie z prawem nie są oni objęci wymogiem znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie wymieniamy tutaj ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy, ponieważ pierwsza pomoc stanowi absolutną podstawę zakresu umiejętności pracowników służby zdrowia.

Do grupy osób, dla których szkolenie pierwszej pomocy jest obowiązkowe, należą strażacy, a także pracownicy szkół, a w szczególności opiekunowie i nauczyciele.

Obowiązkowo szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się m.in. w szkołach nauki jazdy – przyszli kierowcy, podczas odbywania całego kursu muszą przejść przez szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Część osób zadaje sobie pytanie dotyczące tego, jak często szkolenie z udzielania pierwszej pomocy powinno się odbywać. Zasadniczo takie szkolenie odbywa się raz, a po jego ukończeniu w zależności od miejsca, w którym się do niego przystąpiło, można uzyskać certyfikat jego ukończenia, stanowiący potwierdzenie znajomości zasad i posiadania kompletnego zestawu umiejętności niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia takiego procesu.

Należy pamiętać, że w razie wypadku, który będzie wymagał od nas przeprowadzenia działań z zakresu pierwszej pomocy, możemy uratować komuś życie. Dobrym pomysłem jest więc odbycie takiego kursu nawet wtedy, gdy nie jest on dla nas obowiązkowy. Im więcej osób zna bowiem zasady udzielania pierwszej pomocy, tym większe prawdopodobieństwo, że jeżeli to nam zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, to ktoś będzie potrafił nam pomóc.

Gdzie można odbyć kurs pierwszej pomocy?

Istnieje wiele miejsc, w których można zapisać się i przejść pełne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Jednym z nich jest nasza firma. Od lat zajmujemy się przeprowadzaniem różnego rodzaju konsultacji i szkoleń z zakresu właśnie udzielania pierwszej pomocy czy bezpieczeństwa i higieny pracy. Posiadamy ogromne doświadczenie, a nasi specjaliści mają dostęp do różnych materiałów i narzędzi, umożliwiających skuteczną naukę i zdobycie wartościowych umiejętności.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń. Jeśli masz jakieś pytania, to nie obawiaj się ich zadać. Skontaktuj się z nami, a my z chęcią udzielimy na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Skontaktuj się z nami - w czym możemy pomóc?

    Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Grzegorz Kłunduk prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Grzegorz Kłunduk (42-674 Zbrosławice, ul. Morcinka 14), zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6481984667, REGON: 276415939 oraz Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Sp. z o.o. NIP: 6482798837, REGON: 385848588, KRS: 0000835694.

    Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Handlowa 2 lub drogą e-mailową pod adresem: agm@agm-konsulting.pl