Szkolenie dla placówek medycznych BLS
BLS, czyli Basic Life Support, to wytyczne, które określają sposób postępowania podczas prowadzenia resuscytacji. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle istotna, a wiedzą na ten temat powinni wykazywać się wszyscy pracownicy ochrony zdrowia. Jest to podstawa zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w sytuacji nagłego i niespodziewanego zagrożenia życia.
Podczas resuscytacji zarówno podstawy teoretyczne, jak i praktyczne doświadczenie są istotne dla prawidłowego przeprowadzenia procedury, a także ochrony własnego bezpieczeństwa. Z tego względu proponowane przez nasz szkolenie BLS uwzględnia zapoznanie się z zagadnieniami prawnymi czy etycznymi, a także praktycznym postępowaniem w przypadku nastąpienia różnych uszkodzeń ciała lub stanów krytycznych.
Rzetelne szkolenie BLS z ćwiczeniami
Proponujemy Państwu możliwość wzięcia udziału w rzetelnym szkoleniu BLS przygotowanym przez specjalistów z tego zakresu. Dzięki temu możemy zagwarantować, że prezentowane treści są zgodne z aktualnymi wytycznymi i nowoczesną wiedzą medyczną.
Podczas szkolenia dla placówek medycznych BLS nacisk kładziony jest zarówno na wiedzę teoretyczną, jak i na jej wykorzystanie w praktyce. Uczestnicy mają możliwość przećwiczenia przeprowadzania resuscytacji, a także zdobycia umiejętności obsługi defibrylatora czy poprawnego układania poszkodowanych.
Podczas kursu BLS zwracamy uwagę również na takie aspekty, jak sposoby zapewniania bezpieczeństwa nie tylko poszkodowanemu, ale również osobom postronnym i samemu ratownikowi.
Dlaczego warto odbyć kurs BLS?
Prawidłowo wykonana resuscytacja i zapewnienie poszkodowanemu bezpieczeństwa przed przybyciem odpowiednich służb znacząco zwiększają szansę na przeżycie, a także zmniejszają ryzyko powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Posiadanie rzetelnej wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy zwiększa także poczucie bezpieczeństwa samego uczestnika szkolenia, a odbycie kursu pozwala nabrać pewności siebie w tym zakresie.
Każdy kursant otrzyma materiały szkoleniowe, które pozwolą odświeżyć sobie nabytą wiedzę w dowolnym momencie, a także certyfikat ukończenia szkolenia BLS.
Jak prowadzimy szkolenie dla placówek medycznych BLS?
Szkolenie dla placówek medycznych BLS odbywa się w wybranym przez Państwa miejscu i terminie. Kurs prowadzony jest przez doświadczonego specjalistę, a wszystkie treści przekazywane są w sposób przystępny oraz zrozumiały. Prowadzący dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy wynieśli z organizowanych szkoleń jak najwięcej, dlatego chętnie odpowiadają na pytania i tłumaczą niezrozumiałe zagadnienia.
Zdobyliśmy doświadczenie w organizowaniu kursów, współpracując z ponad tysiącem klientów już od 1999 roku. Oferujemy szkolenia zarówno dla małych, jak i dużych placówek medycznych, w których istotną kwestią jest znajomość zasad BLS wśród pracowników bez wykształcenia kierunkowego.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i kontaktu w celu zadania pytań dotyczących szkolenia BLS.
BLS – podstawowe czynności ratujące życie
1. Cel szkolenia: zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej i rozpoznawania nagłego zatrzymania krążenia (NZK).
2. Profil uczestników: szkolenie skierowane jest do pracowników ochrony zdrowia nie posiadających wykształcenia medycznego.
3. Forma szkolenia: kursu połączony z ćwiczeniami.
4. Termin i miejsce: do ustalenia.
* możliwość zorganizowania szkoleń zamkniętych
5. Cena: 500 zł netto za osobę
cena obejmuje:
- zaświadczenie,
- materiały szkoleniowe,
- poczęstunek.
6. Program szkolenia:
- podstawy prawne udzielania pomocy,
- podstawy patofizjologii nagłego zatrzymania krążenia,
- algorytm podstawowych zabiegów resuscytacyjnych ALS ERC u osób dorosłych,
- algorytm podstawowych zabiegów resuscytacyjnych ALS ERC u dzieci,
- bezpieczeństwo ratownika, poszkodowanego i osób postronnych,
- ocena stanu świadomości poszkodowanego i układanie w odpowiednich pozycjach,
- bezprzyrządowe metody udrażniania dróg oddechowych,
- pośredni masaż serca,
- zastosowanie defibrylatora zautomatyzowanego AED,
- skuteczność działań resuscytacyjnych,
- etyczne aspekty resuscytacji,
- krwotoki tętnicze, żylne, miąższowe – postępowanie praktyczne,
- zawał serca, omdlenie, hipoglikemia, padaczka – postępowanie praktyczne,
- układanie poszkodowanych w zależności od stanu pacjenta,
- złamania, zwichnięcia, skręcenia – postępowanie praktyczne.
W celu zgłoszenia na szkolenie proszę wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy