Kursy ALS – zaawansowane czynności ratujące życie
ALS to skrót od angielskiego sformułowania Advanced Life Support, które można przetłumaczyć jako „Zaawansowane Wsparcie Życiowe”. W praktyce jest to forma zaawansowanych szkoleń, dzięki którym personel szpitalny/pracownicy oddziałów opieki medycznej mogą zdobyć obszerną wiedzę w zakresie udzielania pomocy ratunkowej.
Szkolenia ALS są niezbędnym kompendium wiedzy dla osób pracujących w branży medycznej, np. pielęgniarek, ratowników czy lekarzy. W AGM Konsulting oferujemy profesjonalne kursy, prowadzone przez sprawdzonych i posiadających obszerną wiedzę specjalistów.
ALS – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne | zakres szkoleniowy
Program szkolenia ALS obejmuje szeroki zakres czynności związanych z udzielaniem pomocy medycznej w nagłych przypadkach. W trakcie kursu prowadzone są merytoryczne wykłady, podczas których uczestnicy mają możliwość poznania procedur medycznych.
Szkolenie ALS składa się zarówno z części wykładowej, jak i ćwiczeniowej. Podczas zajęć kursanci mogą zweryfikować poziom swoich umiejętności w praktyce. Szczegółowy program kursu ALS dostępny jest poniżej (podpunkt 6.).
Szkolenia ALS – dlaczego warto?
Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na profesjonalny kurs ALS. Niezaprzeczalną zaletą wzięcia udziału w programie szkoleniowym jest możliwość poszerzenia umiejętności w zakresie zaawansowanej opieki zdrowotnej. Znajomość poszczególnych schematów działań ma realny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów w szpitalach lub innych ośrodkach świadczących pomoc medyczną.
Kursy ALS – wysoka jakość szkolenia
Gwarantujemy, że program szkoleniowy realizowany jest w oparciu o aktualne wytyczne prawne i badania naukowe. W AGM Konsulting stale śledzimy postępy w dziedzinie zaawansowanej opieki medycznej, dzięki czemu temu możemy zapewnić najwyższą jakość szkoleń ALS. Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne to aspekt, który stanowi fundament oferowanego kursu.
1. Cel szkolenia: rozpoznanie pacjentów z ryzykiem zatrzymania krążenia. Identyfikacja przyczyny, wdrożenie działań zapobiegających wystąpieniu zatrzymania krążenia. Rozwiązywanie problemów występujących w sytuacjach towarzyszących zatrzymaniu krążenia- elementy komunikacji z zespołem, bliskimi pacjenta oraz decyzyjność w sytuacjach nagłych.
2. Profil uczestników: kurs kierowany jest do grup zawodowych zajmujących się pacjentami w stanie zagrożenia życia: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracujących w miejscach wzmożonym nadzorze medycznym.
3. Forma szkolenia: kurs połączony z ćwiczeniami.
4. Termin i miejsce: do ustalenia
* możliwość zorganizowania szkoleń zamkniętych
5. Cena: 1500 zł netto za osobę
cena obejmuje:
- certyfikat/zaświadczenie,
- materiały szkoleniowe,
- poczęstunek.
6. Program szkolenia:
Wykłady:
- perspektywy ALS,
- przyczyny i prewencja zatrzymania krążenia,
- ostre zespoły wieńcowe,
- uniwersalny algorytm zatrzymania krążenia ALS,
- opieka poresuscytacyjna.
Ćwiczenia i warsztaty:
- zaopatrzenie dróg oddechowych,
- monitoring, rozpoznawanie zaburzeń rytmu, dwunastoodprowadzeniowe EKG,
- defibrylacja,
- zaburzenia rytmu serca – leczenie,
- równowaga kwasowo-zasadowa,
- zatrzymanie krążenia – scenariusze ćwiczeniowe,
- zatrzymanie krążenia w sytuacjach szczególnych /zanurzenie podtopienie, hipotermia, ciąża, anafilaksja, zatrucia, astma, hypowolemia.
Dyskusja:
- etyczne i prawne aspekty zatrzymania krążenia
- protokół DNAR.
Pokazy:
- wprowadzenie koncepcji zespołów resuscytacyjnych na podstawie scenariuszy symulowanych zatrzymań krążenia. Prezentowane przez doświadczonych instruktorów, prowadzące do doskonalenia sposobu oceny i leczenia pacjentów oraz decyzyjności podczas prowadzenia czynności resuscytacyjnych, przy wykorzystaniu elementów pozytywnej krytyki.
Grupy wyłącznie 6-cio osobowe, lub wynoszące wielokrotność tej liczby.
W celu zgłoszenia na szkolenie proszę wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy