Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów ubiegając się o dotacje?

15 lis
Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów ubiegając się o dotacje?

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów ubiegając się o dotacje?

Nie ulega wątpliwości, że rozwój własnej firmy wiąże się z koniecznością inwestowania w nią dużych środków finansowych. Wyłącznie dobrze ulokowane pieniądze są w stanie przynieść w przyszłości wymierne zyski. Dobrze przemyślane działania inwestycyjne są prawdziwym motorem napędowym dla całej firmy, dzięki wdrożonemu planowi działania możliwe jest pozyskiwanie znacznych zysków w przyszłości. Środki zainwestowane w rozwój firmy przyczyniają się także do długofalowego umocnienia jej pozycji na rynku. Pozorny problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie posiadasz odpowiedniej ilości pieniędzy, potrzebnych do rozwijania własnego biznesu. Istnieje jednak wygodne rozwiązanie, czyli dotacje dla firm. Jak je pozyskać?

Dotacje dla firm na rozwój – dla kogo?

Mimo że dotacje dla firm są już znanym rozwiązaniem, dobrze funkcjonującym w wielu gospodarkach świata, to nadal pewna liczba przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z możliwości ich pozyskania. Dzieje się tak z różnych powodów. W większości przypadków właściciele firm samodzielnie błędnie oceniają swoje szanse, w kwestii pozyskiwania wsparcia finansowego. Wbrew pozorom na dotacje mogą liczyć nie tylko ugruntowane przedsiębiorstwa, o wyraźnie zaznaczonej pozycji na rynku. Warto podkreślić, że w Polsce zdecydowaną większość stanowią te o małych i średnich rozmiarach. Tego rodzaju firmy są prawdziwym motorem napędowym dla krajowej gospodarki, dlatego tym bardziej ważne jest powstawanie inicjatyw takich jak dotacje dla firm. Dzięki nim możliwe jest wspieranie przedsiębiorstw, których funkcjonowanie wpływa na poprawę sytuacji gospodarczej. Niestety, właściciele firm często błędnie oceniają swoje szanse, samodzielnie dokonując niewłaściwej analizy wymagań oraz oferty dotacji dla firm. Obecnie istnieje wiele możliwości pozyskiwania środków finansowych, dlatego poszukiwanie ich na własną rękę może okazać się kłopotliwe, szczególnie jeśli posiadasz liczne obowiązki związane z prowadzeniem firmy. W takim wypadku niezwykle trudno jest dokonać rzeczowej analizy obecnie dostępnych dotacji dla firm, a potem dostosować je do możliwości swojego przedsiębiorstwa.

Jak uzyskać dotacje i gdzie szukać pomocy?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którym zależy na dynamicznym rozwoju swojej firmy. Obecnie dostępne są liczne propozycje wsparcia finansowego, mające na celu poprawę ogólnej sytuacji gospodarczej. Nie byłoby to możliwe bez rozwoju przedsiębiorstw, dlatego warto zainteresować się tym, jak uzyskać dotacje.
Jednym z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania dotacji dla firm są Fundusze Europejskie. W ramach wsparcia z Unii Europejskiej wiele przedsiębiorstw skorzystało z możliwości rozwoju. Dzięki tego rodzaju dotacji możesz pomyśleć nad rozszerzeniem swojej działalności, co z pewnością pozytywnie wpłynie na pozyskiwane dochody.
Istnieje również wiele krajowych propozycji finansowania dla firm – takich jak te prezentowane np. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Staranie się o pomoc materialną w zakresie tych projektów również wiąże się z wypełnieniem wielu formalności, które pozornie mogą wydawać się skomplikowane.

Jak wypełnić wniosek o dotacje dla firmy?

Samo wypełnianie wniosku często jest dla klientów najtrudniejszym etapem starania się o pozyskanie dotacji dla firm. Nie chcesz mierzyć się z licznymi formalnościami? Skontaktuj się z nami, wypełniając ankietę dotacyjną. Tego rodzaju krótki dokument pozwoli naszym konsultantom poznać charakterystykę Twojej firmy, dzięki czemu możliwe będzie odpowiednie dopasowanie oferty dotacji do indywidualnych możliwości. Nie musisz także martwić się o to, jak wypełnić wniosek o dotacje. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne formalności. Dowiedz się więcej – https://www.agm-konsulting.pl/oferta/dotacje/

Skontaktuj się z nami - w czym możemy pomóc?

    Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Grzegorz Kłunduk prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Grzegorz Kłunduk (42-674 Zbrosławice, ul. Morcinka 14), zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6481984667, REGON: 276415939 oraz Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Sp. z o.o. NIP: 6482798837, REGON: 385848588, KRS: 0000835694.

    Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Handlowa 2 lub drogą e-mailową pod adresem: agm@agm-konsulting.pl