Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności?

13 paź

Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest marzeniem wielu osób. Własny biznes to ogromna odpowiedzialność, ale także zwiększona satysfakcja z podejmowanych działań oraz możliwe osiąganie większych zysków. Jednak przed nadejściem oczekiwanych benefitów, w biznes należy włożyć niemałą ilość wkładu własnego, aby mógł on w ogóle zaistnieć. Jednak brak posiadania własnych środków wcale nie musi oznaczać konieczności pożegnania się z planami założenia biznesu. Proponujemy zainteresować się kwestią pozyskania środków unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Środki unijne na rozpoczęcie działalności – pierwszy krok do sukcesu

Istnieje wiele powodów, dla których można zdecydować się na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Najczęściej jest to zwyczajna chęć realizowania swojej wizji biznesu, zmieniania obecnej sytuacji na rynku poprzez wdrażanie własnych pomysłów na prowadzenie działalności. Czasem założenie własnego biznesu jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się atrakcyjne oferty współpracy na zasadach umowy business-to-business (B2B).

Niezależnie od przyczyn, jakie stoją za chęcią rozpoczęcia działalności gospodarczej, konieczne jest zgromadzenie odpowiedniej liczby środków na start biznesu. Niewiele jest osób, które mogą zapewnić sobie odpowiednie wsparcie finansowe korzystając wyłącznie z prywatnych zasobów. Czy brak wystarczającej ilości gotówki musi oznaczać konieczność rezygnacji z planów założenia własnej działalności gospodarczej? Oczywiście, że nie! Obecnie istnieje wiele wygodnych alternatyw, pozwalających w łatwy sposób pozyskać środki potrzebne na start. Jedną z nich są środki unijne na rozpoczęcie działalności, o których otrzymanie możesz starać się w kilku prostych krokach.

Środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej – dla kogo?

O pozyskanie środków koniecznych do założenia własnego biznesu może starać się wiele osób. Wsparcie Unii Europejskiej ma za zadanie zwiększać ilość nowatorskich przedsięwzięć, które mogą korzystnie wpłynąć na rozwój gospodarki.

Na odpowiednią dotację z Unii Europejskiej możesz aplikować bez względu na wiek. Fundusze oferują wsparcie zarówno dla osób uczących się do 30. roku życia, jak również przyszłych przedsiębiorców, którzy zakończyli już naukę. Oczywistym jest, że większą ilość czasu na budowanie biznesu będą mogły poświęcić osoby, które zakończyły już nauczanie, jednak środki unijne na rozpoczęcie działalności dostępne są dla obydwu tych grup. Ich odpowiednie wykorzystanie zależy jedynie od Twojego zaangażowania oraz pomysłu na biznes.

Środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej i jej odpowiednie funkcjonowanie

Założenie własnego biznesu to jedno – do pełnego sukcesu konieczne jest również jego niezakłócone funkcjonowanie, tak aby nowopowstałe przedsiębiorstwo mogło przynosić wymierne zyski. Fundusze Unii Europejskiej to odpowiedź również na potrzeby przedsiębiorców, którzy już funkcjonują na rynku. Możesz wybierać spośród wielu opcji dofinansowania, dostosowując je do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Możliwe jest pozyskanie środków na przeprowadzenie innowacji w działających już przedsiębiorstwach, a także wdrożenie zwiększonej informatyzacji, która pozwoli lepiej zarządzać oraz przeprowadzać działania obejmujące funkcjonowanie całej firmy. Unia Europejska kładzie szczególny nacisk również na ograniczanie poziomu degradacji środowiska naturalnego, dlatego istnieje możliwość pozyskania środków na sukcesywne wdrażanie rozwiązań ekologicznych.

Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Rozkręcenie własnego biznesu to proces, który może zostać znacznie ułatwiony przy skorzystaniu z odpowiedniej pomocy finansowej, która będzie w stanie pokryć koszty związane z zakładaniem własnego przedsiębiorstwa.

Jak zdobyć środki unijne na rozpoczęcie działalności? Skorzystaj z naszego profesjonalnego doradztwa – przeprowadzimy Cię przez każdy etap składania stosownych wniosków, a także ich weryfikacji. Po rozmowie z Tobą będziemy w stanie dobrać odpowiedni rodzaj dofinansowania. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku. Oferujemy ich profesjonalną optymalizację pod kątem obowiązujących wymogów programowych. Nasze doświadczenie pozwoliło nam dogłębnie poznać cały proces, który nie ma przed nami tajemnic. Przekonaj się o naszej skuteczności – jesteśmy gotowi Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami - w czym możemy pomóc?

    Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Grzegorz Kłunduk prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Grzegorz Kłunduk (42-674 Zbrosławice, ul. Morcinka 14), zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 6481984667, REGON: 276415939 oraz Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM Sp. z o.o. NIP: 6482798837, REGON: 385848588, KRS: 0000835694.

    Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Handlowa 2 lub drogą e-mailową pod adresem: agm@agm-konsulting.pl